Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

ΑΡΗΣ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ - Α.Ο. ΑΙΔΗΨΟΣ 2 - 0

Στην πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υποχρέωσε ο Άρης Αγίας Άννας την Αιδηψό σε αγώνα που έγινε το Σαββατο 1/11/14 στο γήπεδο της Αγίας Άννας, κερδίζοντας τη 2 - 0 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας.
Το παιχνίδι σε γενικές ήταν αρκετά καλό με καλό ρυθμό, δύναμη και πάθος και από τις δύο ομάδες, αλλά με τους γηπεδούχους τελικά να αποδεικνύονται πιο αποτελεσματικοί και να παίρνουν το τρίποντο που τους φέρνει στις στις ψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα μόλις τρεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Αιδηψό.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο μισάωρο και συγκεκριμένα στο 31' λεπτό όταν ο Δημήτραινας με σέντρα βρήκε τον Τσακλάνο και αυτός από κοντά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Ορεξάτοι μπήκαν οι παίκτες του Άρη και στο Β' ημίχρονο και αρκετά νωρίς κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με γκολ που σημείωσε ο Τσακνάκης, διαμορφώνοντας έτσι το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.