Δευτέρα 4 Μαΐου 2015

Άρης Αγίας Άννας - Παπάδες 1 - 1

Ισοπαλία χρυσάφι απέσπασε η ομάδα των Παπάδων στην Αγία Άννα επί του τοπικού Άρη με σκορ 1-1.
Ισόπαλο 3-3 τέλειωσε και το άλλο παιχνίδια στην Λίμνη όπου Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να νικήσει τη Σκεπαστή και έτσι οι ερυθρόλευκοι είναι αυτοί που υποβιβάστηκαν απευθείας στην Γ' κατηγορία.
Τώρα η ομάδα των Παπάδων, θα παίξει μπαράζ με τις ομάδες, του δευτέρου και του τρίτου ομίλου που κατέλαβαν την δωδέκατη θέση στον βαθμολογικό πίνακα.
Υπάρχει περίπτωση όμως να μην πέσει καμία ομάδα αν η ομάδα της Χαλκίδας είναι αυτή που θα ανέβει στην Γ' εθνική.
Δυνατά μπήκαν στο παιχνίδι και δυο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν στο 3' με τον Παπανδρέου να σουτάρει από καλή θέση άουτ.
Στο 12' ο Σεφέρης έπιασε κεφαλιά άουτ, αλλά έκανε μια απερίσκεπτη ενέργεια να χτυπήσει εκτός φάσης τον Δροσούνη, ο Σέγκος αμέσως τον απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα αλλάζοντας της ισορροπίες στο ματς.
Στο 25' ο Δημητραινας με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους κάνοντας το 1-0.
Στο 35' ο Δροσούνης έκανε σκληρό φάουλ στον Δρίτσουλα ο κύριος Σέγκος έδειξε δεύτερη κίτρινη κόκκινη στον Δροσούνη. Το φάουλ ανέλαβε να το εκτελέσει ο Παπανδρέου που με αριστουργηματική εκτέλεση έκανε το 1-1.
Με το 1-1 οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.
Με τον ίδιο ρυθμό ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο ωστόσο δεν είχαμε τις μεγάλες φάσεις μπροστά στις δυο εστίες.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο θα μπορούσαν οι γηπεδούχοι να σκοράρουν και να πάρουν το παιχνίδι. Ο Τσακνάκης στο 78'  και ο Ηλιοδρομίτης στο 87' αστόχησαν από καλή θέση.
Το τελικό σφύριγμα βρήκε τους παίχτες των Παπάδων να πανηγυρίζουν την διεκδίκηση της σωτηρίας τους.